Poznaj najważniejszych biznesmenów z Polski, którzy osiągali spektakularne sukcesy w Nowym Jorku

Jesteś przedsiębiorcą o którym ludzie powinni usłyszeć?
Napisz do nas i daj się poznać Polakom!
fot. Autorstwa Kulczyk Investments SA

Jan Kulczyk

Urodzony w Poznaniu, zdobył rozgłos jako jeden z czołowych polskich inwestorów i biznesmenów. Jego działalność w Polsce była imponująca, ale to w Nowym Jorku również osiągnął wiele sukcesów. Jego przedsiębiorczość i zdolności inwestycyjne sprawiły, że stał się jednym z najbogatszych ludzi w Polsce.

fot. By Niekasia88 - Own work, CC BY-SA 3.0,

Mariusz Kołodziej

Jest polsko-amerykańskim przedsiębiorcą i promotorem boksu zawodowego mieszkającym i pracującym w Stanach Zjednoczonych. Jest właścicielem firmy Hudson Bread, czyli największej piekarnii w Nowym Jorku obsługującej cały Manhattan i dostarczającej pieczywo do wszystkich stanów w USA.

fot. www.cmu.edu

Krzysztof Matyjaszewski

Profesor Krzysztof Matyjaszewski, urodzony w Polsce, jest cenionym chemikiem i naukowcem. Jego praca nad polimeryzacją kontrolowaną atomowo zdobyła uznanie na całym świecie. Osiedlił się w Stanach Zjednoczonych, a jego badania i prace naukowe znacząco wpłynęły na rozwój technologii polimerów. Jest profesorem na Uniwersytecie Carnegie-Mellon i laureatem wielu prestiżowych nagród naukowych.

fot. www.linkedin.com/in/marciniwinski/

Marcin Iwiński

Twórca giganta branży gier Marcin Iwiński, urodzony w Sopocie, jest współzałożycielem i prezesem CD Projekt, renomowanego studia gier komputerowych. Dzięki niezwykłej kreatywności i zaangażowaniu, firma stworzyła jedną z najbardziej znanych serii gier – „Wiedźmin”. Sukces tej serii oraz innych projektów spowodował, że Marcin Iwiński stał się cenionym i rozpoznawalnym biznesmenem również w Nowym Jorku.

Autorstwa Bundeswehr-Fotos Wir.Dienen.Deutschland.

Daniel Libeskind

Architektura przyszłości Daniel Libeskind, urodzony w Łodzi, to światowej klasy architekt, który swoją kreatywnością i innowacyjnością zdobył uznanie na arenie międzynarodowej. Jego projekty, takie jak nowojorski World Trade Center Master Plan czy Żydowskie Muzeum w Berlinie, stanowią prawdziwe dzieła sztuki architektonicznej. Jego wpływ na przekształcanie przestrzeni w Nowym Jorku jest niepodważalny.